O mně

 

Doma mi říkali Makepeaceová a měli proč.... lákala mě policejní práce a když jsem dokončila Policejní akademii, byla jsem jmenovaná do funkce vyšetřovatelky. Po pár letech jsem ale zjistila, že mi způsob, kterým se v trestním řízení pracuje, přestává dávat smysl.... a to je u hypersenzitivce, jako jsem já, celkem prů.er. Čas na přemýšlení mi dala mateřská dovolená.... než se sešel třikrát rok s rokem, byla jsem si jistá, že už se zpátky k policii nevrátím. A protože moje duše byla při plánování pozemských lekcí evidentně velmi ambiciózní, půl roku před rozvodem jsem ukončila služební poměr a sama s tříletou dcerou jsem se vydala cestou živnostníka..... šla jsem za hlasem svého srdce a začala jsem fotografovat.... svatby, rodiny, ženy, děti, muže.... a pak i detaily v přírodě pro potěchu svého kreativního ducha. Nejvíc mi učarovaly květy. Jak šel čas a já dostávala od života na frak, zjistila jsem, že mi pomáhají citáty, životní moudra a afirmace.... začala jsem je graficky zakomponovávat do svých květinových fotek.... a tak vznikly první, tenkrát "harmonické" fotoobrazy. Později jsem je přejmenovala na "láskyplné". 

Moje kreativita vystrkuje rebelské růžky i do dalších směrů.... skládám básničky na míru /stačí mi pár informací o člověku, pro kterého básnička je, a ani ho nemusím znát/, navlékám náramky z minerálů /a na miniaturku láskyplného fotoobrazu, který ke každému náramku náleží, píšu osobní vzkaz/, intuitivně provázím životem ty, kdo žádají o nasměrování /za pomoci výkladu karet/ a s nadšením jezdím péct božské palačinky /z ingrediencí chystaných s láskou, z těsta, které lehce křupe.... na akce, na oslavy nebo jen tak k obědu/.

Miluju zurčení tekoucí vody, šumění lesa, zpěv ptáků a vůni jehličí.... miluju pestrost květin, sílu stromů, majestátnost hor a přirozenost živých tvorů ....miluju barvy duhy, hudbu, zpívání, tancování /obzvlášť argentinské tango/, pozorování malých dětí a učení se od nich, pohled do nebe a dobré jídlo /hlavně to, co voní nebo křupe nebo radši rovnou obojí/ ....miluju bavlnu, hedvábí, kůži a dřevo a miluju se jich dotýkat .... miluju projevy laskavosti, objetí a smích.

Věřím, že láska je nejsilnější energií Vesmíru, věřím v to, že je tu něco, co nás převyšuje a co funguje na principu "uvěř a já Ti ukážu", věřím v sílu myšlenek, bylin a odpuštění, v andělskou pomoc, když si o ni požádáme, a v to, že vše se děje pro nás, byť to někdy uzřeme až s odstupem času.... a taky v to, že většina věcí se nejlíp vyřeší na poslední chvíli, mnohdy s lehkostí motýlí. 

 

Moje oblíbená motta, hlášky apod.: 

"Všechno jde, když se chce.... jen malé děti a dřevěná koza se musí nosit"

režim VP (= volný průběh)

pudová metoda (buď to "pude" rychlejc nebo pomalejc)

"Vesmír ví, co dělá" (aneb "He knows why")

"Řekni si, co chceš, a pak ustup stranou, ať se to může dít"

"Pokud se Ti na někom něco nelíbí, pak Ti buď nastavuje zrcadlo nebo si řeší svou nezpracovanou bolest, kterou mu zrcadlíš Ty"

"Nemoc je zpráva duše, že máš jít buď jinou cestou nebo ze stávající cesty odstranit překážku"

"Když se nedokážeš rozhodnout, zeptej se, co by udělala láska"

"Pomáhej a raď druhým až tehdy, když o to požádají"

"Mluv o svých pocitech a respektuj je"

"Dej vždy průchod svým emocím, ale směruj je na neutrální půdu, aby bylo poznat, že jsou Tvoje"

"Největším darem pro druhé je Tvoje vlastní štěstí, radost a spokojenost"

"Radši budu trochu vadná a vysmátá, než bezvadná a vysátá" :-)

 

PAŽITKA je zkratkou mých talentů

....tady se dozvíte jakých

_mg_8771-ov-ret-or-2

 

Kudy vedla moje životní cesta?

tudy....

_mg_8796-ret-ps